Autorka książki o szybkim czytaniu, którą pobrało ponad 52 000 osób
oraz 3 różnych strategii efektywnego czytania zdradza
całkiem nowe metody “Czytania ProAktywnego”.

Jak Osiągać Prawdziwe Sukcesy
i Szybciej Rozwijać Karierę
Stając się Ekspertem w Wybranej Branży?

 Odkryj nieznane dotąd strategie czytania, dzięki którym swobodnie zrozumiesz i zapamiętasz duże ilości fachowej wiedzy z grubych podręczników oraz wprowadzisz w życie stosy poradników zalegających na Twoich półkach.

 

R ozwijanie umiejętności i wiedzy przez czytanie to najszybszy, najtańszy i najbardziej dostępny sposób dokonania zmian w życiu osobistym i zawodowym.

Oczywiście pod warunkiem, że nie używasz szkolnych metod czytania.

Nazywam się Katarzyna Szafranowska i oferuję Ci, unikalny na światową skalę, system rozwoju kompetencji osobistych i zawodowych.

Po 10 latach badań nad metodami czytania i uczenia się, stworzeniu 3 unikatowych strategii czytania, prezentuję integrację tego co najlepsze – połączenie metod Szybkiego Czytania, MultiCzytania, FotoCzytania oraz nieznanych dotąd technik pracy z konkretnymi typami książek.

Przedstawiam “Czytanie ProAktywne” – metodę uczenia się praktycznych umiejętności oraz trudnych zagadnień za pomocą czytania.

3 fakty, które zdecydują o Twoim sukcesie

1. Żyjemy w okresie rewolucji informacyjnej.

Naukowcy obliczyli, że cała ludzkość przesyła dwa kwadryliony megabajtów informacji rocznie przez telewizję, radio, prasę i internet. Tę wielkość można porównać do czytania 174 gazet, od deski do deski, codziennie!

2. Zarabiamy w gospodarce opartej o wiedzę.

Ponad 70% produktu krajowego brutto Polski opiera się o wiedzę i umiejętnościa polskich pracowników sektora usług. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 40 lat 93% społeczeństwa będzie zatrudniona w sektorze usług.

3. Podnosimy swój status społeczny używając mózgu.

Aż 4 najlepiej płatne branże polskiej gospodarki według Ogólnopolskich Badań Wynagrodzeń (Sedlak & Sedlak 2011) to wyłącznie praca umysłowa. Jednocześnie wiedza w tych i innych branżach usługowych podwaja się średnio, co 4 lata.

Jak bezdomny “szarak” w ciągu kilku lat
został międzynarodowym ekspertem zarabiającym
$1000 za godzinę konsultacji?

Wyobraź sobie życiowego wykolejeńca, mieszkającego w kartonie. Zimą, gdy mróz staje się wyjątkowo dokuczliwy, chroni się w miejskiej bibliotece.

Nudząc się wpada na pomysł, aby czytać biografie sławnych ludzi i sprawdzić czy coś ich łączy.

Mija zima, a nasz bohater całe dnie spędza w bibliotece. Zaczyna odkrywać coraz więcej soczystych sekretów najbogatszych ludzi na świecie… Za chwilę opowiem Ci kim jest ów tajemniczy bohater, ale proszę teraz zastanów się przez moment.

Dlaczego czytanie jest “lekiem na całe zło”?

“Klucz do sukcesu w życiu to bieganie i czytanie
- Will Smith, aktor

Genialny aktor Will Smith na rozdaniu nagród Kid’s Choice Award w 2005 r. zdradził swoje 2 sekrety sukcesu. W 2008 r. został uznany przez magazyn Forbes za najlepiej zarabiającego aktora na świecie z rocznym dochodem ponad 80 milionów dolarów.

Will Smith zdradza 2 sekrety milionerów:

[youtube_video id="Zf0LlY4Q9s4"]

Jeśli jeszcze nie przekonuje Cię inspirujące wystąpienie, tego wyjątkowego aktora to przemyśl kilka logicznych argumentów:

 • Czytanie książek to najtańsza forma uczenia się.
  Średnia książka liczy 300 stron i kosztuje 38 zł. Taka książka to równowartość 6 godzin wykładu z konkretnego tematu, którego średnia cena jest 15-krotnie wyższa. Książki nie zastępują osobistego kontaktu z praktykami danej dziedziny, ale możesz dzięki nim zdobyć dużo więcej wiedzy w szerszym kontekście.
 • Tekst jest najbardziej dostępną formą zdobywania wiedzy.
  Firma Google szacuje, że na świecie istnieje ok 130 milionów książek. Bibliograficzna baza Scopus posiada w swoich zasobach ponad 40 milionów artykułów naukowych. Dodaj do tego artykuły czysto praktyczne, a łatwo podwoi się liczba dostępnych informacji. Tylko po angielsku rocznie publikowanych jest ponad 500 000 nowych książek. Praktycznie cała wiedza ludzkości jest teraz dostępna w formie pisanej.
 • Czytanie jest najszybszym sposobem zdobywania nowej wiedzy.
  Wystarczy, że dodasz do czytania najprostszą techniką wodzenia wskaźnikiem, aby zdobywać wiedzę 2-krotnie szybciej niż słuchając wykładu lub oglądając wideo szkolenie.

Jak dokładnie czytanie przekłada się na dochody?

Pamiętasz tego bezdomnego, o którym zaczęłam Ci wcześniej opowiadać?

Gdy zaczął odkrywać, jak na przestrzeni wieków autorzy opisywali, prawie identyczne metody osiągania szczęścia i bogactwa, zrozumiał potęgę drukowanego przekazu.

Zaczął testować w swoim życiu wskazówki mistrzów. Wyszedł z depresji i znalazł zajęcie, w którym jego wypłata zależała całkowicie od jego skuteczności. Przestał obwiniać innych za swoją sytuację i wziął pełną odpowiedzialność za swoje życie.

Inspiracja, którą wzbudził w sobie pomaga dzisiaj pokonywać przeszkody życiowe milionom ludzi na całym świecie.

Teraz jest jednym z najbogatszych i najbardziej szanowanych ludzi na świecie.

Dzięki wiedzy zdobytej podczas czytania książek i umiejętnościom nabytym podczas wdrażania tej wiedzy oraz nauki bezpośrednio od ludzi sukcesu, stał się światowej sławy mentorem i coachem.

To Anthony Robbins – wymieniony wśród 50 Największych Intelektualistów Biznesu na Świecie (Top 50 Business Intelectuals in the World) przez Instytut Zmian Strategicznych Accenture, autor książki “Obudź w sobie olbrzyma” oraz seminarium “Unleash The Power Within”, w którym co roku na żywo uczestniczy jednocześnie ponad 10 000 osób z całego świata. To jest dopiero sukces, nie sądzisz?

Tylko w jaki właściwie sposób czytanie książek może pomóc typowemu “Kowalskiemu”? Bo jeśli może pomóc typowemu Polakowi, to z pewnością osoba z wysokimi ambicjami skorzysta tym skorzystać wielokrotnie bardziej.

Kto najwięcej zyska na poprawie umiejętności czytania?

Najlepiej opłacane stanowiska należą do wysoko wykwalifikowanych specjalistów oraz kadry zarządzającej.

“Za wysokie zarobki odpowiedzialne są kompetencje i wiedza”

– Krzysztof Domagała, specjalista ds. wynagrodzeń w Sedlak & Sedlak.

Jedynie ciągły rozwój wiedzy i umiejętności specjalistycznych oraz miękkich pozwoli Ci osiągnąć najwyższe szczyty zawodowe.

 • Jeśli jesteś lub zamierzasz zostać wysoko wykwalifikowanym specjalistą w swojej branży
 • Twoje dochody zależą od Twojej wiedzy i kompetencji
 • Studiujesz trudny kierunek (medycyna, prawo, matematyka)
 • Chcesz zarabiać na swojej wiedzy i umiejętnościach (np. przez Internet)

...to koniecznie sprawdź co oferuję Ci w programie “Praktyk Czytania Proaktywnego”.

Dlaczego dotychczasowe techniki czytania nie wystarczają?

Firma, w której dawno temu byłam metodykiem tradycyjnych, 2-miesięcznych kursów szybkiego czytania i technik pamięciowych została wyrzucona na bruk z wynajmowanego lokalu, przez brak płynności finansowej. Kursanci nie opowiadali swoim znajomym na lewo i prawo jak fajnie jest szybko czytać. Większość nie była w stanie utrzymać dyscypliny koniecznej do przebrnięcia przez nudne ćwiczenia. Z zajęć wychodzili zadowoleni i uśmiechnięci (w końcu to ja wybierałam i przygotowywałam trenerów ;) Problem jednak tkwił w trudnym i długotrwałym treningu, który nie był tak naprawdę potrzebny.

Czułam, że ludzie potrzebują prostszych i efektywniejszych rozwiązań.

Po kilkunastu szkoleniach i kilkudziesięciu coachingach zdałam sobie sprawę, że różne metody, których uczyłam na osobnych szkoleniach bardzo dobrze się uzupełniają.

Ten nowy jednolity system uczenia się umiejętności i specjalistycznej wiedzy przez czytanie dał moim klientom na prawdę szybkie efekty.

Połączyłam w jeden system techniki naturalnego przyspieszania czytania, strategicznego przeglądania tekstu oraz kodowania informacji prawą półkulą mózgu. Jednym słowem stworzyłam wyciskacz pełnego potencjału mózgu.

Co najśmieszniejsze, byłam w stanie przekazać całą metodę podczas osobistego spotkania w ciągu 1 godziny.

Przez resztę dnia klient mógł ćwicząc metodę przeczytać 1-2 książki.

Dzisiaj daję Ci efekt moich dziesięcioletnich doświadczeń z wieloma metodami czytania różnych tekstów w najprostszej do tej pory formie. Program treningowy “Czytanie Proaktywne” da Ci zarówno wyższe tempo czytania jak, wykorzystanie prawo-półkulowego kodowania informacji oraz analitycznego wgłębiania się w najdrobniejsze szczegóły.

Moje nowe podejście pozwala Ci całościowo przyspieszyć czytanie dowolnie trudnych tekstów, pogłębić swoje zrozumienie tak jak nigdy wcześniej i jednocześnie poprawić długotrwałe zapamiętanie, bez użycia dodatkowych narzędzi.

Zobacz 3 opcje udziału w programie

Co dostaniesz i czego się nauczysz w programie szkoleniowym “Czytanie Proaktywne”?

MATERIAŁY TRENINGOWE ONLINE:

Czytanie-Proaktywne-Online

1. Ankieta Twoich oczekiwań i potrzeb.

Niezależnie czy i kiedy przyjedziesz na szkolenie stacjonarne wypełnienie tej ankiety pomoże  Ci dokładniej sprecyzować swoje cele, a mnie lepiej zrozumieć Twoje potrzeby.

2. “4 Kroki Aktywacji Mózgu” [WIDEO i EBOOK].

Ćwiczenia synchronizujące Twoje półkule mózguDzięki nim zwiększysz wydolność swojego umysłu, podniesiesz koncentrację oraz poprawisz pamięć.

3. Podstawy MultiCzytania, FotoCzytania i Szybkiego Czytania [WIDEO].

3 nagrania wprowadzające Cię w najważniejsze techniki efektywnego czytania i pracy z tekstem. To Twój trening na skróty. Na wideo poprowadzę Cię krok po kroku przez te techniki, abyś mógł ich doświadczyć zanim zaczniesz o nich słuchać.

4. “Fuzja Technologii Czytania” [WIDEO].

30-minutowe nagranie przygotowane specjalnie dla zdalnych kursantów. Stanowi esencję szkolenia i tłumaczy jak krok po kroku połączyć techniki FotoCzytania, MultiCzytania i Szybkiego Czytania w jedną efektywną strategię Czytania Proaktywnego.

5. Skrypt szkoleniowy Proaktywnego Czytania [EBOOK].

Strategia Proaktywnego Czytania opisana krok po kroku, czyli przejrzysta i czytelna ściąga.

6. “Kod Czytania Live” [KURS WIDEO].

Jak w 10 minut nie wychodząc z domu czytać 2x szybciej z większą koncentracją i zapamiętaniem?

7. “MultiCzytanie Turbo” [KURS WIDEO].

Doładuj się motywacją, energią i ciekawością podczas nauki i czytania trudnych tekstów. Najlepsza strategia czytania trudnych tekstów połączona z wyjątkowymi technikami motywacji i koncentracji!

8. “Magia Czytania Wideo” [KURS WIDEO].

Przyspieszysz 3x naukę nowych umiejętności i rozwiązuj problemy bez wysiłku, dzięki prostej technice FotoCzytania.

9. “Silny Start” [ARTYKUŁ].

3 najsilniejsze techniki motywacyjne jakie poznałam w ciągu 10 lat mojej trenerskiej kariery.

10. “Optymalizacja Przekonań” [ARTYKUŁ].

Sprawdź skąd pochodzą Twoje przekonania na temat nauki i czytania. Technika pracy z nieświadomymi sądami, które kierują Twoim działaniem i motywacją.

11. “Indywidualne Wzorce Myślenia” [ARTYKUŁ].

Zrób test na swoje preferencje w procesie nauki i zacznij je wykorzystywać na własną korzyść.

12. “Trening wzroku” [ARTYKUŁ].

Jak naturalnymi metodami zadbać o wzrok? Poznasz techniki rozluźniania mięśni oczu oraz poprawy jakości widzenia.

13. “Triki Na Języki” [ARTYKUŁ].

Jak osłuchać się z nowym językiem w 2 weekendy oraz budować silne ślady pamięciowe podczas nauki słówek?

14. “Inspirujące notatki” [GALERIA].

Zobacz przykłady moich notatek z książek, aby otworzyć się na notowanie kreatywne.

15. “LingIQ – Trening Inteligencji Językowej” [EKURS].

Ćwiczenia poprawiające spostrzegawczość, rozwijające słownictwo, wyobraźnię oraz szybkość myślenia. Jest to zestaw specjalnie zaprojektowany do treningu funkcji poznawczych umysłu niezbędnych podczas czytania.

16. “Efektywne czytanie na ekranie” [WIDEO].

Wraz z intensywnym rozwojem Internetu oraz smartfonów, tabletów i czytników elektronicznych coraz więcej informacji zaczyna być dostępna tylko w formie elektronicznej. W tym wideo pokażę Ci narzędzia oraz strategie zdrowego i efektywnego czytania artykułów na stronach internetowych, ebooków oraz e-maili.

17. “Pytania Rozwojowe” [WIDEO + PDF]

27 pytań, które wyciągną Cię z doła, dadzą motywacyjnego kopa, pomogą rozwiązać najtrudniejszy problem oraz dogadać się z najbardziej upierdliwym szefem lub klientem. Jest to nagranie wideo z modułu szkoleniowego poprowadzonego przez Rafała Dudka – life coacha i Mastera NLP.

18. Jak wykorzystać wiedzę w praktyce? [WIDEO]

 • Dowiesz się jak najefektywniej podchodzić do poradników?
 • Dlaczego marnujesz 99% czasu podczas czytania poradników?
 • Poznasz 2 proste techniki na zmotywowanie się do faktycznego robienia ćwiczeń zawartych w podręcznikach.

19. Forum dla kursantów.

Do każdego materiału treningowego będziesz mógł zadać swoje pytania i uzyskać odpowiedzi bezpośrednio od trenerów oraz praktyków.

SZKOLENIE – DZIEŃ 1:

“UMIEJĘTNOŚCI PRAKTYCZNE I ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW”

proaktywne-czytanie-szkolenie-dzien-1Moduł 1. Wyczytaj swój sukces

 • Poznasz 5 kardynalnych błędów, które popełnia 95% czytelników praktycznych poradników.
 • Dowiesz się, jaką strategię stosują ludzie sukcesu, aby skutecznie rozwiązywać problemy i uczyć się umiejętności.
 • Odkryjesz moc szybkiego rozpoznania tekstu i potęgę dopasowania do niego swojego celu czytania.
 • Nauczysz prostej techniki rozpoznawania sposobów myślenia autora, aby skutecznie budować model do naśladowania.
 • Na deser wyostrzysz swoją koncentrację na tekście i dwukrotnie przyspieszysz tempo czytania.

Moduł 2. System Proaktywnego Czytania Praktycznych Książek cz.1

 • Dostaniesz 3 krytyczne pytania, dzięki którym w 3 minuty zdecydujesz, czy warto czytać daną książkę.
 • Poznasz 4 konkretne kroki strategii czytania poradników, dzięki którym będziesz błyskawicznie wyciągał z każdej książki dokładnie to co potrzebujesz
 • Odkryjesz skuteczne strategie praktykowania ćwiczeń i wiedzy z poradników.
 • Dowiesz się jak przekuć problem na konkretny cel oraz jak dzięki swojej wyobraźni podkręcić swoją motywację.
 • Uruchomisz prawą półkulę mózgu, dzięki skanowaniu książki techniką FotoCzytania.
 • W 45 minut przeczytasz wybraną przez siebie książkę i stworzysz plan wdrożenia nowej wiedzy w życie.

Moduł 3. System Proaktywnego Czytania Praktycznych Książek cz.2

 • Odkryjesz, gdzie autor ukrywa najsmaczniejsze kąski wiedzy i jak je stamtąd wydobyć.
 • Dowiesz się jak rozumieć autora na poziomie argumentów, a nie na poziomie tego, co napisane w zdaniu.
 • Poznasz sztukę notowania w trakcie czytania i stworzysz swój własny system znaków.
 • Podczas kolejnej sesji czytania pochłoniesz kolejną książkę i znajdziesz rozwiązania swojego palącego problemu.

Moduł 4. Czytaj i działaj!

 • Odkryjesz prosty sposób na lepsze zapamiętanie wiedzy z czytanych książek.
 • Dowiesz się, jaki rodzaj notowania działa najlepiej podczas czytania książek praktycznych.
 • Nauczysz się wprowadzać wiedzę w życie i przekładać teorię na praktyczne ćwiczenia.
 • Wymienisz się doświadczeniami z innymi uczestnikami, zadasz swoje pytania trenerowi i otrzymasz odpowiedzi.

SZKOLENIE – DZIEŃ 2:

“WIEDZA TEORETYCZNA I KOMPETENCJE SPECJALISTYCZNE”proaktywne-czytanie-szkolenie-dzien-2

Moduł 1. Książkowy wrestling

 • Poznasz 3 rodzaje trudnych książek i dowiesz się, jakie błędy najczęściej popełniają czytelnicy mierząc się z nimi.
 • Dostaniesz praktyczne wskazówki, co robić, gdy:
  • książka jest naszpikowana ważnymi informacjami, które masz zapamiętać (np. książki medyczne, prawne czy inne specjalistyczne pozycje),
  • wchodzisz w całkowicie nową dziedzinę wiedzy i nie masz punktów odniesienia.

Moduł 2. System Proaktywnego Czytania Trudnych Książek cz.1

 • Poznasz 3 poziomy zrozumienia tekstu i nauczysz się z nich korzystać podczas określania celu czytania.
 • Jednym prostym ćwiczeniem aktywujesz swoją ciekawość, zaprzęgając do działania wyobraźnię i motywację do czytania.
 • Odkryjesz technikę Błyskawicznego Rentgena, aby szybko poznać strukturę książki i znaleźć najważniejsze pojęcia i definicje autora.
 • Uruchomisz prawą półkulę mózgu, dzięki skanowaniu książki techniką FotoCzytania.
 • Podczas aktywnej sesji czytania wgryziesz się w trudną książkę i znajdziesz najważniejsze argumenty szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Moduł 3. System Proaktywnego Czytania Trudnych Książek cz.2

 • Dowiesz się jak czytać książki, których wcześniej nie rozumiałeś i sprawdzisz to na swojej specjalistycznej książce.
 • Poznasz klucz do zrozumienia autora i jego argumentacji korzystając z 3 zasad analitycznego czytania.
 • Odkryjesz jak i kiedy korzystać z dodatkowych źródeł (słowniki, encyklopedie czy inne opracowania tego samego tematu).
 • Podczas aktywnego czytania sprawdzisz swoje nowe umiejętności w praktyce, czytając z pełnym zrozumieniem wybraną przez siebie wymagającą książkę.

Moduł 4. Czytaj i pamiętaj!

 • Odkryjesz całkiem nieznany sposób na lepsze zapamiętanie wiedzy.
 • Dowiesz się, jaki rodzaj notowania działa najlepiej podczas czytania książek teoretycznych.
 • Nauczysz się jak zarządzać swoją energią podczas sesji czytania trudnych książek.
 • Wymienisz się doświadczeniami z innymi uczestnikami, zadasz swoje pytania trenerowi i otrzymasz odpowiedzi.

WSPARCIE PO SZKOLENIU:

1. Indywidualne konsultacje online.

W ciągu 6 miesięcy od szkolenia masz do wykorzystania 2 godziny indywidualnych konsultacji on-line lub na żywo (Ty wybierasz).

Podczas konsultacji możesz pytać o problemy oraz trenować umiejętności z takich obszarów:

 • pamięć
 • czytanie
 • koncentracja
 • notowanie
 • zdawanie egzaminów
 • nauka nowych umiejętności (np. kompetencji zawodowych i osobistych)
 • nauką języków obcych

2. “1 Książka Na Godzinę” [KONFERENCJA ONLINE].

Rozprawisz się z książką, którą do tej pory odkładałeś. Odpowiem na wszystkie najważniejsze pytania, które zadasz w trakcie konferencji. Zmotywujesz się do czytania wielokrotnie większej liczby książek, dzięki tajemniczej niespodziance, którą dla Ciebie szykuję.

3. Całodniowy coaching indywidualny na spotkaniu osobistym.

Spotkanie osobiste zawsze daje najszybsze rezultaty i największe rezultaty. Od początku do końca pracujemy z Twoimi celami i przeszkodami na drodze do nich. Podczas coachingu koncentrujemy się na osiągnięciu Twoich celów, a nie na zaplanowanym wcześniej temacie. Przepracujesz blokady motywacyjne i przetrenujesz pod moim okiem najbardziej kluczowe dla Ciebie techniki pracy umysłowej.

Co unikalnego daje Ci metoda Czytania Proaktywnego?

Metody Czytania Proaktywnego to najprostsze połączenie technik szybkiego czytania, fotoczytania i multiczytania jakie udało mi się stworzyć podczas własnych treningów oraz indywidualnej pracy coachingowej. Do znanych już technik dodałam innowacyjne strategie pogłębiania zrozumienia idealne do pracy ze specjalistycznymi, trudnymi tekstami.

Program szkoleniowy Czytania Proaktywnego to:

 • Połączenie 3 najskuteczniejszych strategii czytania w jeden uproszczony system
 • Trening czytania najbardziej dochodowych tekstów: poradników rozwojowych i literatury specjalistycznej
 • Niedostępne nigdzie indziej techniki pogłębiania zrozumienia trudnych tekstów 
 • Konkretne metody przekładania rozwojowej wiedzy na zmianę osobistą
 • Indywidualne podejście do Twojego treningu w cenie grupowego szkolenia 
 • Optymalne wykorzystanie czasu na rozwój Twoich umiejętności

Zarezerwuj miejsce w programie

“Ja wcale nie jestem taki mądry, po prostu spędzam więcej czasu nad rozwiązaniem problemów.” — Albert Einstein

Metod efektywnej nauki uczę już od ponad 10 lat. Na początku prowadziłam szkolenia z szybkiego czytania dla Akademii Nauki we Wrocławiu. Później założyłam własną działalność i zaczęłam uczyć aż trzech różnych metod efektywnego czytania.

W międzyczasie prowadziłam szkolenia dla firm, indywidualne i opublikowałam masę artykułów oraz kursów online.

Podczas, gdy większość trenerów z firmy, w której pracowałam 8 lat temu, już dawno robi coś innego, ja cały czas drążę temat i znajduję coraz lepsze rozwiązania.

Z poniższych certyfikatów widzisz, że byłam nawet na szkoleniach NLP zadając trenerowi pytanie “Jak mogę to zastosować, żeby nauczyć ludzi czytać szybciej?”.

 

Katarzyna-Szafranowska-certyfikat-trener-szybkiego-czytania-dzieci Katarzyna-Szafranowska-certyfikat-trener-rodzicow Katarzyna-Szafranowska-certyfikat-trener-szybkiego-czytania-dzieci Katarzyna-Szafranowska-certyfikat-public-speaking
  Katarzyna-Szafranowska-certyfikat-Brain-Gym Katarzyna-Szafranowska-certyfikat-praktyk-nlp Katarzyna-Szafranowska-certyfikat-praktyk-nlp-2

Od moich certyfikatów istotniejsze są doświadczenia trenerskie. Przez 10 lat swojej kariery trenerskiej poprowadziłam ok. 3000 godzin szkoleniowych.

Katarzyna-Szafranowska-prowadzaca-szkolenia

 

A od doświadczeń trenerskich ważniejsze są opinie kursantów dotychczasowych szkoleń:

“Z całego serca polecam Kasię Szafranowską jako moim zdaniem jedną z najlepszych ekspertek w zakresie szybkiego czytania w Polsce.”

Wojciech Mróz, przedsiębiorca, właściciel spółki doradczej Alpha Capital Group

“Aż sama byłam zdziwiona, kiedy w poniedziałek wzięłam do ręki książkę,
z którą męczyłam się od tygodnia i tak po prostu – przerobiłam ją w godzinę!”

Aktualnie zajmuję się rozwijaniem własnego biznesu w dziedzinie handlu i dystrybucji. Szybkie tempo życia wymaga przyswajania dużej ilości informacji w jak najkrótszym czasie. Wybierając się na weekendowy kurs szybkiego czytania spodziewałam się kilku podpowiedzi, dzięki którym moje czytanie, a co za tym idzie też działanie będzie szybsze, bardziej efektywne.

Na miejscu okazało się, że oprócz tego dostałam dużo więcej.

Kasia ujęła mnie przede wszystkim profesjonalizmem, aż miło słuchać osoby, która doskonale wie, o czym mówi i potrafi to klarownie przekazać – wbrew pozorom nie jest to takie powszechne.

Pozytywna energia, która przez cały weekend parowała w sali dodatkowo dodała oliwy do ognia ;)

To nie tylko przyjemnie spędzony czas – to efektywnie spędzony czas. To nie tylko informacje, które z jednej strony przyleciały, a z drugiej odleciały – to cenne sugestie, podpowiedzi, techniki, które dzięki ćwiczeniom, utrwaleniu, mapom myśli – pamiętam i wykorzystuje przez cały czas.

Aż sama byłam zdziwiona, kiedy w poniedziałek wzięłam do ręki książkę, z którą męczyłam się od tygodnia i tak po prostu – przerobiłam ją w godzinę!

To było nasze pierwsze, ale jestem przekonana, że nie ostatnie spotkanie.

Nie można było lepiej wykorzystać tego weekendu!

Monika Ostrzyżek, przedsiębiorca

“Kasia jest świetnym trenerem, z przeogromną wiedzą i umiejętnościami, inspiruje, wspiera i zachęca do działania.”

Monika Milton, coach kariery, MonikaMilton.pl

“Podsumowując: kiedyś 1 książkę czytałem dobre 3 tygodnie – teraz 3 godz.”

Droga Kasiu, zapisałem się na Twój kurs ponieważ wierzę, że warto inwestować w siebie, a twoje lata doświadczeń z zakresu szybkiego czytania mi pomogą.

Jak się okazało: Miałem rację!

Praktykując ProAktywne czytanie można naprawdę czytać 2 książki dziennie!
Wcześniej przerabiałem kursy od kogoś innego, ćwiczyłem szybkie czytanie i ćwiczyłem, ćwiczyłem…

Efekty były – ale nie takie jak sobie założyłem. Straciłem motywację do dalszego treningu.
Całe szczęście że natknąłem się na twoją stronę. Znalazłem tutaj zupełnie inne podejście do czytania.

Jednak był problem z motywacją, a półka pękała w szwach od książek… Dałem sobie jeszcze jedną szansę i zapisałem się na szkolenie.

Fantastyczna atmosfera, wspaniali ludzie i ty Kasiu, która odpowiadałaś na wszystkie moje wątpliwości – a trochę ich było :D

Podsumowując: kiedyś 1 książkę czytałem dobre 3 tygodnie – teraz 3 godz. Każdy ma wybór :)

Adrian Dobiecki, przedsiębiorca

“Szkolenie było fantastyczne”

Bardzo dziękuję za szkolenie.

Ze względu na swoją pracę muszę czytać trudne teksty i często miałam kłopoty z koncentracją. Teraz po ćwiczeniach lepiej się koncentruje na czytaniu, a dzięki mapom myśli pamiętam dużo więcej.

Uważam, że szkolenie było fantastyczne. Niesamowicie wciągające, praktyczne i przydatne w codziennym życiu i pracy.

Mimo tego, że było intensywne nie czułam zmęczenia co też jest plusem :).

Będę wszystkim polecać Twoje szkolenia i jestem pewna, że pojawię się u Ciebie na kolejnych :)”

Barbara Pancer, prawnik, specjalista prawa budowlanego i nieruchomości

“W trakcie szkolenia przeczytałem 3 książki z zakresu zarządzania i przywództwa i z każdej mam zrobione notatki”

“Początkowo podchodziłem sceptycznie do szkolenia, bo jak można przeczytać w weekend kilka książek. Nigdy nie zdążyłem przeczytać tyle w miesiąc. Teraz wiem, że można, bo sprawdziłem to na sobie. W trakcie szkolenia przeczytałem 3 książki z zakresu zarządzania i przywództwa i z każdej mam zrobione notatki.

Dzięki szkoleniu wiem, że każdą książkę, poradnik, można przeczytać na kilka sposobów i wyciągnąć najważniejsze dla siebie informacje. Szkolenie polecam każdemu, kto chce się rozwijać w jakiejś dziedzinie i potrzebuje dużo czytać.”

Tomasz Borko, kierownik oddziału Open Finance w Poznaniu

“100% Satysfakcji!”

“Sto procent satysfakcji. Dla mnie najważniejszy był fakt, że nie uczyliśmy się tylko szybko czytać, ale też czytać fotograficznie i analitycznie.

Kasi zajęcia zmieniają też życie. Pokazują jak zmienić myślenie o sobie, jak stawiać sobie cele i jak je weryfikować.

Dużo śmiechu, radości i wewnętrznej satysfakcji.”

Ewa Pietrus, przedsiębiorca

“Ten kurs zmienił moje życie!”

“Kurs jest niesamowity, zawiera w sobie mnóstwo ciekawych i potrzebnych w życiu rzeczy. Prowadząca jest wręcz zaraźliwa, jej radość i poczucie szczęścia emanuje na wszystkich.

Ten kurs zmienił moje życie! Otworzyły mi się oczy na pozytywną stronę życia! Polecam wszystkim – WARTO!!!”

Paweł Artymionek, student (plazer@wp.pl)

“Słów brak…”

“Słów brak…Nie wiem, czy kiedykolwiek istniały “pozytywne zarazy”. Zawsze myślałem, że można się zarazić chorobą. A Ty, droga Kasiu jesteś entuzjastyczno-energetyczno-wzbogacającą “zarazą”. Wybacz, ale tak działasz. Poza tym widziałem, że jest to szczere i autentyczne. Życzę Ci odwagi i radości. PS. I zarażaj dalej!”

Bartosz Kamiński, student

“Na prawdę nie wiem jak ci dziękować.”

Witaj Kasiu! Mam na imię Klaudia i studiuję prawo. Chciałam tobie i całemu zespołowi bardzo podziękować, bo tylko dzięki waszym metodom nauki studiuję i realizuję swoje marzenia. Gdy zaczęłam studia, każdy egzamin na pierwszym roku był koszmarem. Wyniki tych egzaminów nie były zadowalające. Nawet myślałam o rezygnacji z mojego wielkiego marzenia.

Zaczęłam nawet godzić się z myślą że nigdy nie będę na 2 czy 3 roku prawa. Pamiętam egzamin z prawa rzymskiego pustka w głowie przerażenie jakieś pytanie i prowadzący, który stwierdził, że zalicza mi egzamin z powodu uśmiechu mojej mamy i strachu w moich oczach. Od tamtej chwili postanowiłam, że coś zmienię w swoim systemie nauki bo ten “szkolny” nie dawał wyników. Trafiłam na stronę synegrii. Poczytałam, ale nie uwierzyłam że tak łatwo może się wszystko zmienić, ale zamówiłam Mapologię i ebook Taktyki Szybkiej Nauki. Zaczęłam stosować twoje metody.

Rodzina miała mnie za dziwaka, każdy twierdził że brak mi piatej klepki, a mama nawet stwierdziła, że używanie wskaźnika to złudzenie nauki. Nie było od razu wielkiego boom, ale przynajmniej wiedziałam, że coś się zmienia we mnie – brak stresu i spokój wewnętrzny zaczęły działać.

Potem zaopatrzyłam się w twoją Złotą Kolekcję pomieszałam różne techniki nauki i wypracowałam własny system. Mapy były dalej na topie + 5 stopniowy system nauki i foto czytanie. To wszystko dało efekty i z zastraszonego studenta zmieniłam się w pewną swojej wiedzy i umiejętności osobę, która chce się rozwijać. A do tego zaliczyłam już drugi rok i od października znowu będę na uczelni. Na prawdę nie wiem jak ci dziękować. Nie tylko zmieniłam swoje podejście do nauki, ale także dowartościowałam siebie. A teraz przekazuje wiedzę od was innym i cała moja grupa jest wam wdzięczna.

Klaudia, studentka prawa

“Moja koncentracja poprawiła się i dobrze rozumiałam, co czytam.”

“Przyjechałam na szkolenie z trudną książką o sieciach komputerowych, której nie mogłam przetrawić w domu. Po zastosowaniu strategii nie mogłam się doczekać, kiedy będe ją czytać dalej. Moja koncentracja poprawiła się i dobrze rozumiałam, co czytam.

Zmieniłam sposób patrzenia na tzw. “cegły” (nawet te o trudnej tematyce). Teraz gdy przeglądam książkę, od razu w myślach dzielę ją na mniejsze, łatwiejsze do ogarnięcia fragmenty. To z kolei pozwala mi się szybciej zmotywować do sięgnięcia po nią. W dodatku po każdym zakończonym fragmencie mam poczucie satysfakcji i widzę że idę do przodu!”

Iwona Sasak, informatyk

“Kasia emanuje mega pozytywną energią”

“Bardzo ciekawe szkolenie. Kasia emanuje mega pozytywną energią a narzędzia, które proponuje są niezwykle skuteczne. Zmieniają całkowicie perspektywę patrzenia na czytanie jako przymus. Dla mnie to też duża dawka motywacji.

Ze szkolenia wróciłam z nową energią  i praktyczną wiedzą. Szczerze polecam szkolenie ProAktywne Czytanie wszystkim, którzy chcą się rozwijać, przyspieszyć czytanie i świadomie kształtować siebie.

Marta Kozioł

“Wzrosła koncentracja i poziom zainteresowania tematem”

“Ostatnio czytam głównie do studiów, czyli książki z gatunku nudne/trudne. Myślę, że czytanie po szkoleniu idzie mi całkiem nieźle. Nie odczułem może spektakularnej poprawy szybkości, choć wzrosła koncentracja i poziom zainteresowania tematem.

Zrealizowałem postawione przed czytaniem cele. Przedstawione przez Ciebie podejście do pracy z tekstem działa, choć sądzę, że to dopiero początek zmian.

Troszkę zmodyfikowałem całość, dodałem swój element i mam idealny wręcz system do nauki/pracy/czytania

Marcin Łukaszewski, student fizyki, kierunek optoelektronika

“To bardzo skuteczne narzędzie do zgłębiania nowych obszarów wiedzy…”

“Kasiu, dziękuję Ci bardzo za Czytanie Proaktywne. To był miło i przede wszystkim baaardzo efektywnie spędzony czas :).

Na początku sceptycznie podchodziłam do czytania fotograficznego, ale kiedy pierwszego dnia szkolenia przeczytałam dwie książki i wyciągnęłam z nich najważniejsze dla mnie informacje, zmieniłam zdanie. Teraz mogę przeczytać wszystkie książki z mojej długiej listy lektur.

Mocną stroną szkolenia jest na pewno prosta i jasna strategia, której uczysz. Dzięki temu nie muszę tracić energii na walkę ze starymi nawykami czytelniczymi, tylko od razu mogę korzystać z nowych technik, tak jakbym to robiła zawsze :).

Strategia Czytania Proaktywnego ma jeszcze jedną zaletę – pozwala utrzymać wysoki poziom koncentracji podczas czytania, co przekłada się na lepsze zapamiętanie informacji. To bardzo skuteczne narzędzie do zgłębiania nowych obszarów wiedzy i to bez względu na to, czy robisz to z przymusu czy dla własnej przyjemności.

Naprawdę polecam :)”

Katarzyna Grzybek, trener i coach

“Przyjechałem po nowe narzędzie pracy z tekstem,
a dostałem tak wiele, że aż ciężko to opisać”

“Proaktywność jest dla mnie braniem odpowiedzialności za własne życie. Zapisując się na szkolenie podejmujesz świadomą decyzję, że twoje życie nigdy już nie będzie takie jak przedtem.

Każda nasza myśl, decyzja, doświadczenie, każdy napotkany człowiek w pewnym stopniu nas kształtuje. Przyjechałem na szkolenie mając wypracowane przez lata przekonania i nawyki. Myślałem, że czyta się zawsze w ten sam sposób. Poznałem jednak zupełnie nowe podejście do tekstu.

Poczułem się niczym odkrywca wyciągając z książki, w ciągu niespełna godziny, wszystkie potrzebne mi informacje. Umieszczając je na mapie dostałem gotowy plan działania.

Kasia niczym mentor wskazywała drogę niczego nie narzucając. Dała mi szansę samodzielnie przetestować nowe narzędzie pracy i wybrać, który sposób czytania jest dla mnie najbardziej odpowiedni.

Przyjechałem na szkolenie po nowe narzędzie pracy z tekstem, a dostałem tak wiele więcej, że aż ciężko to opisać. Poznałem wspaniałych ludzi i mimo, że każde z Nas było kompletnie różne, wszyscy razem stworzyliśmy mega przyjazną atmosferę, taką w której każdy czuł się dobrze. A między nami wytworzyła się ogromna dawka pozytywnej energii, którą wszyscy wykorzystywaliśmy do osiągania swoich własnych celów.

Ja osobiście od każdego z uczestników nauczyłem się czegoś nowego, czymś się zainspirowałem.

Wróciłem w pewnym sensie odmieniony. Świadomie przejąłem kontrolę nad swoim życiem, rozwojem osobistym i nauką, która znów sprawia mi radość. Całe to wydarzenie było niczym bajka, tyle tylko, że wydarzyła się ona naprawdę.

Ja już wybrałem sposób kreowania siebie i swojej przyszłości poprzez czytanie proaktywne. A Ty?”

Jan Żurek, Student medycyny

“Czytanie Proaktywne to niesamowita petarda!”

„Szkolenie Czytanie Proaktywne to niesamowita petarda! To nie tylko nauka tego, jak się uczyć i jak sprawić, żeby czytanie było bardziej efektywne.

Dla mnie to była głęboka psychoterapeutyczna praca, która odmieniła moje myślenie o sobie na maksa! Przed szkoleniem miałam problem z odkładaniem (nauki, czytania, działania… niemal wszystkiego!). Dziś to już przeszłość!

Aktywnie przechodzę z zadania do zadania. Stało się to dzięki odkryciu podczas szkolenia prawdziwego powodu mojej prokrastynacji, który to powód zatrzymam sobie dla siebie;). Gdy odkryłam co nim jest i przepracowałam go podczas warsztatów to moje życie ubogaciło się, a zwlekanie odeszło w niepamięć.

Komu polecam? Każdemu kto chce, żeby w jego życiu i w życiu otaczających go ludków było fantastyczniej! Są trzy dni po szkoleniu, a ja codziennie aktywnie wdrażam w życie szybkie i efektywne metody we wprost genialny sposób przedstawione nam przez prowadzącą:) Kaśka to fantastyczna Kobieta, którą powinno się nosić na rękach! Katarzyno, wspaniale, że jesteś!”

Aleksandra Mróz – nauczycielka jogi, fizjoterapeutka

  Zbuduj swoją historię sukcesu

W jaki sposób gwarantuję Ci osiągnięcie życiowych zmian?

To jest program szkoleniowy zaprojektowany na Twój sukces. Na typowych szkoleniach trener wchodząc na salę nie ma pojęcia kogo będzie uczył, a uczestnicy po szkoleniu nie mają żadnego wsparcia.

Podczas tego wydarzenia dam Ci osobiste wsparcie zarówno przed jak i po szkoleniu, żebyś w żadnym momencie nie miał odczucia, że jesteś pozostawiony sam sobie. Mam dość jednorazowych spotkań grupowych, na których albo nie ma czasu na rozmowę o trudnych tematach albo brakuje śmiałości na zadawanie trudnych pytań lub po prostu wątpliwości przychodzą później.

Gwarantuję Ci swój czas i pełne zaangażowanie na 5 różnych sposobów:

1. Przed szkoleniem badam dokładnie Twoje potrzeby za pomocą ankiety i rozmowy osobistej.

2. Na szkoleniu nie wychodzimy z sali dopóki nie skończą Ci się pytania.

3. Pierwszy raz po szkoleniu spotykamy się na webinarze online, aby odświeżyć energię świetnej zabawy w grupie i poćwiczyć wspólnie.

4. Drugi raz po szkoleniu spotykamy się tylko we dwoje na Skype i indywidualnie rozwiązujemy ostatnie problemy i wątpliwości.

5. Trzeci raz po szkoleniu pomogę Ci w dowolnym temacie związanym z rozwojem umysłu i kariery podczas coachingu emailowego.

I na tym nie koniec.

Jeśli wykorzystasz wszystkie wymienione wyżej możliwości i nie będziesz czuł, że otrzymałeś znacznie więcej niż zapłaciłeś to będziesz mógł wziąć udział w szkoleniu drugi raz za darmo lub skorzystać ze zwrotu 90% ceny szkolenia.

Zależy mi na Twoim sukcesie, być może bardziej niż Tobie. Daję Ci wszelkie możliwości jakie jestem w stanie, aby pomóc osiągnąć cele. Reszta zależy od Ciebie.

Udział i pełne skorzystanie z 5 wyżej wymienionych elementów programu jest warunkiem do ewentualnego aplikowania po gwarancję pieniężną.

 Proaktywne Czytanie jest dostępne w 3 wariantach.
Jak wybrać najlepszy dla siebie?

Inwestując w program w wersji “Starter” otrzymasz materiały do treningu samodzielnego oraz rabat na szkolenie i coaching. Wersję “Starter” można potraktować jak zakup ratalny wyższej wersji, czyli “Praktyk”, w której masz dodatkowo szkolenie stacjonarne. 

Inwestując w wersję “Praktyk” zyskujesz cenę niższą o 10% w porównaniu do zakupu w ratach oraz dodatkowe 2 sesje coachingu online o wartości 200 zł.

Jeśli zbliża Ci się kluczowy egzamin zawodowy to najbardziej polecam Ci wersję “Premium”, w której dodatkowo jeszcze otrzymasz cały dzień coachingu i treningu indywidualnego ze mną.

Wybierz teraz najlepszą dla Ciebie wersję:

Tak! Chcę szybko przyswajać duże ilości wiedzy z książek, dzięki Proaktywnemu Czytaniu!

STARTER
pln370
Dostęp do materiałów online.
Wszystkie nagrania wideo i skrypty ze szkoleń.
Materiały treningowe online (8h wideo + 4 skrypty)
2 konsultacje emailowe
40% rabat na szkolenie
50% rabat na coaching online
Zamawiam
PRAKTYK
pln570
Materiały online + szkolenie stacjonarne
Teoria w domu, praktyka na żywo pod okiem trenera.
Materiały treningowe online (8h wideo + 4 skrypty)
2 konsultacje emailowe
40% rabat na szkolenie
50% rabat na coaching online
Szkolenie stacjonarne (Warszawa - 2 dni, dowolny termin),
Coaching online (2 sesje Skype)
30% rabat na trening indywidualny
Zamawiam
PREMIUM
pln1700
Materiały online + szkolenie + coaching
Najszybsza droga do mistrzostwa w czytaniu.
Materiały treningowe online (8h wideo + 4 skrypty)
2 konsultacje emailowe
40% rabat na szkolenie
50% rabat na coaching online
Szkolenie stacjonarne (Warszawa - 2 dni, dowolny termin)
Coaching online (2 sesje Skype)
30% rabat na trening indywidualny
Coaching z treningiem indywidualnym (całodniowe spotkanie osobiste w umówionym miejscu i terminie)
50% rabat na dowolny kurs online
20% rabat na dowolne inne szkolenie
Zamawiam

Szkolenia stacjonarne prowadzę co najmniej 2 razy w roku. Maksymalną liczba uczestników ograniczyłam do 10, aby móc prowadzić każdego indywidualnie w kameralnych warunkach.

Najbliższe terminy szkoleń stacjonarnych:

 • 8-9 kwietnia 2017r. Warszawa

Regulamin uczestnictwa w szkoleniu

1. Całkowita opłata za program szkoleniowy musi wpłynąć najpóźniej do dnia organizacji szkolenia.

2. O ile nie postanowiono inaczej, wysokość należności za program szkoleniowy będzie zgodna z ceną publikowaną na stronie http://szybkanaukapro.pl/czytanie-proaktywne/

3. Płatnik ma prawo odwołać zgłoszenie uczestnictwa w programie szkoleniowym. W przypadku odwołania uczestnictwa w terminie krótszym niż 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia Organizator nabywa prawo do obciążenia płatnika 50% wynagrodzenia za program szkoleniowy, natomiast odwołanie zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem konferencji nie zwalnia płatnika z obowiązku wniesienia pełnej zapłaty za program szkoleniowy.

4. Płatnikowi przysługuje prawo do zmiany uczestnika na inną osobę wskazaną w drodze pisemnej w dowolnym terminie przed rozpoczęciem szkolenia.

5. Nieodwołanie zgłoszenia i nie wzięcie udziału w szkoleniu i powoduje pełne obciążenie kosztami uczestnictwa.

6. Oświadczenie dotyczące odwołania zgłoszenia lub zmiany uczestnika wymaga formy pisemnej.

7. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia, zmiany miejsca szkolenia z powodu przyczyn od niego niezależnych: udokumentowany przypadek losowy prowadzącego, siła wyższa, inne. (W przypadku takich zmian uczestnicy zostają poinformowani telefonicznie i e-mailowo). W takim przypadku uczestnikowi przysługuje prawo wzięcia udziału w szkoleniu grupowym w dowolnym innym terminie i miejscu lub coaching indywidualny we Wrocławiu w ustalonym indywidualnie terminie.

8. Płatnik upoważnia Organizatora do wystawienia faktury bez składania podpisu przez osobę upoważnioną po stronie płatnika.

9. Wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie danych Katarzyny Szafranowskiej Wrocław ul. Krynicka 46/2,  w celu realizacji zamówienia (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz. 883).
Wyrażam zgodę na ich wykorzystywanie w celach marketingowych i promocyjnych. Informujemy, że przysługuje Państwu prawo do wglądu i poprawiania zgromadzonych danych (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz. 883).

10. Uczestnik zgadza się na otrzymywanie informacji handlowych od Katarzyny Szafranowskiej lub jej współpracowników na adres elektroniczny oraz numer telefonu podany w formularzu.

11. Wyrażam zgodę na rozpowszechnianie mojego wizerunku przez Katarzynę Szafranowską Wrocław ul. Orzechowa 46/2, w celu szkoleniowym i promocyjno-reklamowym w związku z wideo rejestracją szkolenia.

Co jeszcze mogłoby Cię powstrzymywać?

Zastanawiasz się jeszcze, czy aby na pewno 5-krotnie efektywniejsze czytanie przyspieszy Twoją karierę i poprawi jakość życia? Posłuchaj tych faktów:

 • W USA tylko 47% słabo czytających osób znajduje zatrudnienie podczas, gdy odsetek zatrudnionych w grupie świetnie czytających wynosi aż 91%.
 • Według raportu Sedlak & Sedlak najwyższe płace w 2011 r. otrzymywały osoby z tytułem magistra i inżyniera i ich możliwości zarobkowe (najwyższe płace) były 2 razy większe niż osób z wykształceniem średnim.
 • W USA aż 60% osób dobrze czytających znajduje pracę w kadrze zarządzającej, biznesie, finansach lub jest wykwalifikowanym specjalistą. Zatrudnieni w tych obszarach  zarabiają średnio $850 tygodniowo (ok 10 000 zł miesięcznie) (Źródło: raport “To Read or Not to Read: A Question of National Consequence” NEA Office of Research and Analysis.)
 • Wpływ czytania na wysokość zarobków pokazują także testy słownictwa przeprowadzane przez Johnson O’Conner Research Laboratory w USA. Badanie przeprowadzone w 39 firmach produkcyjnych pokazało, że kadra menedżerska i zarządzająca osiągała 2-3 krotnie wyższe wyniki w testach słownictwa. To dowodzi jak bardzo zasób słownictwa jest powiązany z wysokością zarobków. A wiesz jaki jest najszybszy i najefektywniejszy sposób budowania swojego zasobu słów? …Proaktywne Czytanie.

A może uważasz, że nie masz czasu na czytanie lub, że nie stać Cię na inwestowanie czasu w czytanie? Niby jest to inteligentne stwierdzenia, ale to tylko połowa prawdy. Na polskim rynku wydawniczym wydaje się ok 85 książek DZIENNIE. Ta statystyka nie bierze pod uwagę wydawnictw elektronicznych ani publikacji internetowych. Nie bierze też pod uwagę literatury anglojęzycznej.

Moim zdaniem pytanie nie jest, czy czytanie Ci się opłaca, tylko ile powinieneś czytać dziennie, aby nie wypaść z rynku?

Nie musisz wierzyć mi… posłuchaj światowych autorytetów:

„W dzisiejszej gospodarce wiedzy, jeśli nie umiesz się szybko uczyć, to czekają Cię ciężkie czasy”

— Peter Drucker (Najwybitniejszy pionier teorii zarządzania na świecie, odznaczony przez prezydenta Georga W. Busha “Medalem Wolności”)

„Nie każdy czytelnik jest liderem, ale każdy lider musi być czytelnikiem”

— Harry Truman (prezydent Stanów Zjednoczonych 1945-1953)

„Inwestycja w wiedzę zawsze zwraca największe zyski”

— Benjamin Franklin (“Ojciec założyciel” Stanów Zjednoczonych Ameryki, filozof i naukowiec)

Zdolność i zamiłowanie do czytania daje dostęp do wszystkiego co zostało już odkryte przez innych

— Abraham Lincoln (Prezydent Stanów Zjednoczonych, przewodził zjednoczeniu stanów USA)

„Możesz być szczery i pracować ciężko przez całe życie i skończyć zrujnowany, zagubiony i zażenowany. Musisz być więcej niż tylko dobrym pracownikiem. Musisz być dobrym czytelnikiem. Możesz przeżyć bez posiłku, ale nie przeżyjesz bez idei, przykładów i inspiracji.”

— Jim Rohn (Amerykański przedsiębiorca, autor, mówca motywacyjny)

„Czytanie tylko jednej książki (specjalistycznej lub rozwojowej) miesięcznie postawi Cię na czele 1% najlepiej zarabiających ludzi w społeczeństwie. Jeśli przeczytasz jedną książkę tygodniowo, a 50 rocznie, to uczyni Cię jednym z najlepiej wykształconych, mądrych, zdolnych i najlepiej zarabiających ludzi w Twojej branży. Regularne czytanie zmieni Twoje życie całkowicie.”

—Brian Tracy (Mówca, autor, przedsiębiorca. Zaliczany do najlepszych mówców zawodowych na świecie, autor 55 książek, w tym 4 światowych bestsellerów.)

„Bogactwo pochodzi z posiadania wiedzy, której nie mają inni.”

— Dan Kennedy (Multimilioner, przedsiębiorca, autor best-sellerów, bierze $7800 za 1 dzień konsultacji doradzając firmom o przychodach 1 milion – 1 miliarda dolarów.)

Podstawą autorytetu i wysokich zarobków w każdej dziedzinie są książki w dużych ilościach.

Strategie szybkiego przyswajania dużych ilości tekstów, głębokiego zrozumienia i długotrwałego zapamiętania to Twoja jedyna gwarancja podnoszenia swoich zarobków i jakości życia.

Zarezerwuj miejsce w programie

Jakby to było mieć instrukcję obsługi mózgu?

Bo może szybciej niż myślisz Twoja historia, dzięki zastosowaniu strategii Proaktywnego Czytania będzie wyglądać tak:

“Kiedy siadasz do czytania doskonale wiesz jak zorganizować sobie czas i co dokładnie chcesz osiągnąć. Szybko podejmujesz właściwe decyzje i ze spokojem otwierasz pierwszą książkę. Zanim jednak zaczynasz czytać poświęcasz chwilę na wejście w stan idealny do nauki.

Gdy jesteś w przyjemnym stanie rozluźnienia, a Twój umysł jest skoncentrowany, zaczynasz czytać. Wszystko idzie szybko i sprawnie, bo wiesz co masz robić i na co zwrócić uwagę. Tekst poznajesz jeszcze zanim zaczniesz na dobre czytać. Wiesz już jak jest zbudowany i jak skutecznie radzić sobie z przeszkodami.

Masz mapę i wytyczoną trasę prowadzącą PROSTO DO CELU.
Podczas czytania wykorzystujesz cały mózg, ładujesz informacje do prawej półkuli i robisz sobie przerwę na przyjemności. Ty odpoczywasz, pijesz wodę lub żonglujesz, a Twój mózg w tym czasie wykonuje całą robotę za Ciebie.

Po przerwie wiesz już co jest najważniejsze i od czego zacząć. Szybko odnajdujesz potrzebne Ci informacje, robisz barwną notatkę, którą ciężko Ci będzie zapomnieć… i znowu odpoczywasz :)

Zanim się obejrzysz, osiągnąłeś już swoje cele, a nie minęła jeszcze godzina.

Zniknęły wszelkie sterty nieprzeczytanych książek, czasopism i sprawozdań. Czytanie stało się czystą przyjemnością odkąd czytasz stronę w sekundę. Twoje biurko jest czyste, a Ty jesteś zadowolony z siebie. Zrobiłeś to, co miałeś do zrobienia kilkanaście razy szybciej niż kiedyś, a teraz masz czas dla siebie.

Śledzenie bieżących informacji zajmuje Ci kilka minut dziennie, a Ty masz czas na czytanie tylko dla siebie. Pomyśl tylko ile pasjonujących książek będziesz mógł wreszcie przeczytać.

Twoje umiejętności sprawiają, że żaden przedmiot na studiach czy w szkole, ani nowe obowiązki w pracy nie stanowią problemem. Wiesz, że z nauką i czytaniem zawsze dasz sobie radę łatwo, szybko i skutecznie.

Czytasz zupełnie bez wysiłku. Właściwie to Samo się czyta, a Ty tylko dbasz o swój relaks i odprężenie. Najwspanialsze jest to, że masz mnóstwo wolnego czasu na robienie tego, co najbardziej lubisz.”

Prawda, że to wspaniała wizja? Od Ciebie zależy, który scenariusz stanie się Twoim udziałem. To jak chcesz czytać zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Zacznij Czytać Proaktywnie